Οι μαθητές της Γ΄τάξης στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας συγκέντρωσαν πληροφορίες για τα απειλούμενα ζώα.

Για να τα δείτε πατήστε εδώ: Απειλούμενα ζώα

Δεινόσαυροι, ας τους γνωρίσουμε!

Οι μαθητές της Γ΄ τάξης κατά το σχολικό έτος 2018-2019, στα πλαίσια της Ευέλικτης Ζώνης ολοκλήρωσαν πρόγραμμα εργασίας που αφορούσε τους δεινόσαυρους.

Οι μαθητές δουλεύοντας ομαδικά διάβασαν, έγραψαν, ζωγράφισαν και ετοίμασαν μικρά βιβλία για τους δεινόσαυρους.

Απολαύστε τα !!!

Μαθαίνω για τους δεινόσαυρους

Λίγα λόγια... για τους δεινόσαυρους.

Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Γ΄και Δ΄τάξης

Οι μαθητές της Γ΄και Δ΄τάξης του σχολείου μας στα πλαίσια υλοποίησης εκπαιδευτικών προγραμμάτων επισκέφτηκαν το Αρχαιολογικό Μουσείο Κιλκίς όπου υλοποίησηαν εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο "Γρύπες, άλογα, λιοντάρια και άλλες ιστορίες". Στη συνέχεια επισκέφθηκαν τον Βιολογικό Καθαρισμό του Δήμου Κιλκίς στα πλαίσια του μαθήματος της Μελέτης του Περιβάλλοντος.