Ευχές από τους μαθητές της Στ΄ τάξης του Σχολείου μας

Νίκος1

Πατήστε πάνω στη κάρτα για να δείτε το βίντεο με τις χριστουγεννιάτικες κάρτες των μαθητών της Στ΄ τάξης του σχολείου μας..

Οι μαθητές της Στ΄ τάξης στα πλαίσια του μαθήματος της ιστορίας πραγματοποίησαν πρόγραμμα τοπικής ιστορίας με τίτλο :

"Οι μάχες γύρω από το Κιλκίς, η ένταξη και η ενσωμάτωσή του στο Ελληνικό κράτος (1913-1918)".

Δείτε την εργασία των μαθητών

Οι κλιματικές ζώνες της γηςzonesΣχέδιο εργασίας των μαθητών της Στ΄ τάξης στο μάθημα της Γεωγραφίας, για τις κλιματικές ζώνες της γης.

Πρωινό στο σχολείο

breakfast

Τη Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017, η Στ'  τάξη στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας και συγκεκριμένα της ενότητας "Διατροφή", προγευμάτισε στο σχολείο.

Οι μαθητές φέρνοντας από το σπίτι τα απαραίτητα για ένα πρωινό, απόλαυσαν στιγμές συντροφικότητας και ομαδικότητας.

Δείτε το βίντεο ..